АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» попереджає: електроенергія не терпить жартів!

З наближенням канікул, енергетики приділяють особливу увагу профілактиці дитячого травматизму на енергооб’єктах, оскільки діти багато часу проводять на свіжому повітрі, часто залишаючись без нагляду та батьківського контролю. Іноді прогулянки відбуваються у небезпечних місцях: поблизу трансформаторних підстанцій та повітряних ліній. На жаль, часто такі забави не обходяться без нещасних випадків, більшості з яких можна було б запобігти.

Шановні дорослі! Проведіть з дітьми бесіди про необхідність дотримання правил електробезпеки. Слідкуйте за тим, як вони відпочивають на свіжому повітрі. Виховуйте у малечі навички безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з електроенергією.

Щоб уникнути біди, варто дотримуватися простих правил перебування поблизу енергооб’єктів. Не наближайтеся до дротів повітряних ліній, поводьтеся обережно під час перебування в охоронній зоні і поблизу трансформаторних підстанцій. А підходити до енергоспоруд на відстань, меншу ніж 8-10 метрів, не можна за жодних умов! Забороняється робити накиди на дроти повітряних ліній, залазити на опори, приставляти до них драбини й інші предмети, проникати за огорожу, всередину чи на дах підстанцій, відкривати дверцята електрощитових. Нерідко цими пересторогами нехтують підлітки, які «полюють» за ефектними селфі та юні любителі травмонебезпечного паркуру, що потрапляють на дахи підстанцій та іншого електрообладнання, тренуючись у подоланні умовних перешкод.

Діти, залишаючись самі вдома, безумовно, користуються побутовими електроприладами, починаючи від телевізора і завершуючи мікрохвильовою піччю. Переконайтеся, чи все справне, а також поясніть дітлахам правила електробезпеки в помешканні. Суворо заборонено торкатися до дротів, ізоляція яких пошкоджена, користуватися зіпсованими вимикачами, вилками та розетками, вставляти туди сторонні предмети. Не залишайте ввімкненими в мережу електроприлади, коли ними не користуєтесь або ідете з дому. Може статись коротке замикання і, як наслідок,пожежа! Заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі вологою ганчіркою, торкатися до електроприладів мокрими руками, коли вони ввімкнені в електромережу.

У разі виявлення пошкоджень електрообладнання або несанкціонованих проникнень на енергооб’єкти, слід невідкладно повідомляти до Кол-центру АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» за номерами телефонів: 0800-305-035 (безкоштовно на території України), (0532) 510-910 (згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку), 097-20-20-207 (безкоштовно в мережі Київстар), 093-17-02-533 (безкоштовно в мережі Lifecell), 050-305-99-10 (безкоштовно в мережі Vodafone).