Боржникам постачання електроенергії може бути припинене

20 серпня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж» від 15.07.2021 року». У розділі II «Прикінцеві положення», пункт 12, підпункт 2 доповнено доповнено пунктом 31: «На території регіонів України (областей, м. Києва, м. Севастополя), на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), на період дії «червоного» рівня  епідемічної небезпеки та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі».

7 травня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Полтавської області було скасовано. Таке рішення прийнято Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні.

Керуючись Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 312 від 14.03.2018 року, за наявності заборгованості за спожиту електричну енергію, електропостачальник має право припинити її  постачання споживачу (пункт 7.5. Правил).

Після сплати заборгованості, споживач має додатково сплатити послугу повторного підключення.