Вчимося заощаджувати електроенергію в побуті

В усьому світі питання енергозбереження стає все більш актуальним. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також, що надзвичайно важливо, збереження довкілля для наших нащадків.

У той час, коли кількість побутових електроприладів у населення невпинно збільшується, питання впровадження енергоощадних заходів у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності.

Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроприладів.

Розумне користування електроенергією дозволяє зменшити платежі за «світло» у 2-3 рази або ж без додаткових витрат отримувати у 2-3 рази більше користі від власних електроприладів.

Ось кілька простих порад, дотримання яких дозволить використовувати електроенергію більш ефективно і, відповідно, заощаджувати кошти. Ці правила не складні, основне – дотримуватися їх щоденно.   

Використовуйте енергоефективну побутову техніку. Наприклад, придбавши побутові електроприлади класу «А» або «А+», ви на 20-50 % зменшите споживання електроенергії, порівняно з приладами класу «В».

Економте на освітленні. Встановивши у помешканні енергозберігаючі лампи, таким чином зменшите споживання електроенергії. Такі лампи служать у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання і споживають електроенергію у 10 разів менше при забезпеченні аналогічного освітлення. Також доречно встановити світлорегулятори і датчики, які автоматично вимикають освітлення і вмикають його за появи людини.

Правильно експлуатуйте холодильник:
– не встановлюйте біля газової плити або опалювальних приладів, під прямі сонячні промені;
– не ставте туди гарячу їжу;
– розморожуючи холодильник згідно з інструкцією по експлуатації, економія складе 10-15%;
– контролюйте температурний режим у холодильній камері, чим температура нижча, тим більше потрібно електроенергії для її підтримання.

Використовуйте пральну і посудомийну машини у режимі максимального завантаження. При неповному завантаженні перевитрати електроенергії будуть 10-15%.

Вчасно очищуйте порохотяг. Наполовину заповнений мішок для збору пилу збільшує витрати електроенергії на 40 %.

Правильно експлуатуйте електроплиту. Використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити – заощадите 10-15 % електроенергії. Врахуйте, що конфорка певний час після вимкнення продовжує виділяти тепло.

Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь. Не залишайте їх у «режимі сну». Наприклад, телевізор в режимі очікування споживає близько 9 кВт∙год. на місяць, музичний центр – 8 кВт∙год., комп’ютер – 3,6 кВт∙год. Сумарне споживання побутових електроприладів в режимі очікування може досягати 350-400 кВт∙год.

Правильно експлуатуйте кондиціонер. Користуйтесь ним тільки при закритих вікнах і дверях.

Вимикайте електричний бойлер. У режимі очікування він споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води. Вимикайте прилад, якщо довго не користуєтеся.

Правильно обладнайте помешкання освітлювальними приладами. Використовуйте в побуті крім підвісних та настінних світильників, точкові в «робочих зонах» помешкання. Таке освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення одночасно з центрального світильника.

Перейдіть на зонні тарифи на електроенергію. Використовуйте нічний тариф з 23.00 до 7.00 для побутових потреб (енергоємне електрообладнання: пральні, посудомийні машини, опалювальні котли, бойлери, тепла підлога). Ваші витрати на оплату за спожиту у нічний час електроенергію зменшаться на 50%.

Радимо вам брати приклад з населення розвинутих європейських країн і спільно робити вклад у корисну і відповідальну справу. А також – економити сімейний бюджет.