Відданий енергетиці і підприємству до кінця

З глибоким сумом повідомляємо, що 30 жовтня 2020 року перестало битися серце заступника директора технічного з високовольтних мереж АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» Сергія Семеновича Варича.

42 роки самовідданої праці на підприємстві сплинули для нього, немов вода бурхливої річки. Були різні труднощі, переживання, емоції, але кожен день Сергія Семеновича був наповнений енергією і любов’ю до того, чим він займався. В улюблену працю він вкладав увесь розум, душу і серце.

Ще юнаком вирішив присвятити себе енергетиці, тому вступив до Харківського політехнічного інституту, де отримав диплом за спеціальністю «Електричні станції» (кваліфікація «Інженер-електрик»).

У 1978 році прийшов працювати у Полтавське підприємство електромереж майстром групи підстанцій. Відповідального, здібного і ініціативного працівника одразу помітили і вже найближчим часом Сергій Семенович став заступником начальника групи підстанцій, а через сім років – начальником служби Полтавського південного підприємства електромереж.

Наступна кар’єрна сходинка – головний інженер Полтавського східного ПЕМ.

1 травня 1998 року Сергія Семеновича призначили заступником технічного директора з високовольтних електромереж ВАТ «Полтаваобленерго», а з 2015 року – він заступник директора технічного з високовольтних мереж АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО».

Цю посаду Сергій Семенович Варич обіймав протягом 22 років і зарекомендував себе висококваліфікованим фахівцем і досвідченим організатором. Усі свої знання і досвід спрямовував на стабільну та ефективну роботу Товариства.

Під безпосереднім керівництвом С.С. Варича за останні роки проведено значний обсяг робіт із заміни морально застарілого та фізично зношеного устаткування на сучасне високотехнологічне, а саме:

  • збудована підстанція закритого типу «Полтава-Місто» 110 кВ;
  • реконструйовані: підстанція «ББІ» 35 кВ м. Кременчук, перехід через р. Дніпро ПЛ-150 кВ Кременчуцької ГЕС Кременчуцької ТЕЦ, підстанція 35/10 кВ ППФ із заміною силових трансформаторів, підстанція 110 кВ «Турбозавод» із заміною ВД (відділювач) та КЗ (короткозамикач) 110 кВ на елегазові вимикачі та заміною силових трансформаторів, ВРП 110 кВ на підстанціях «Мала Перещепина» та «Шпортівка» із заміною секційних вимикачів 110 кВ на елегазові;
  • замінені силові трансформатори на підстанціях Чутово, Дубенки, Диканька, Супрунівка.

Під керівництвом заступника директора технічного з високовольтних мереж виконана реконструкція ПС «Власівка» 150/35/6 кВ із заміною силових трансформаторів, ВД та КЗ-150 кВ на вимикачі, реконструкція розподільчих пристроїв 35, 6 кВ.

За 2015-й та 7 місяців 2016-го року відремонтовано більше тисячі км ПЛ-35/150 кВ, проведено комплексний ремонт більше півсотні підстанції 35/150 кВ, проведено реконструкцію ПС 110/10/6 кВ «Знамя» та ПС 35/10 кВ «Вісичі».

Свій досвід Сергій Семенович з радістю передавав молоді, користувався повагою та авторитетом у колективі.

За особистий внесок та високі показники у роботі, адміністрація Товариства неодноразово нагороджувала Сергія Семеновича Варича подяками та грамотами.

У 1987, 2013 та 2015 роках його фото було занесене на Дошку пошани компанії, 1998 року – присвоєне звання «Ветеран праці підприємства».

Окрім відзнак Товариства, Сергій Семенович отримував нагороди обласного та всеукраїнського рівня. У 2003 році – Почесну грамоту Полтавської обласної ради, у 2004 – Грамоту Міністерства палива та енергетики України, 2007-го його нагороджено знаком «Відмінник енергетики України», а у 2012 році  – нагрудним знаком «Почесний енергетик України».

Дуже важко і боляче усвідомлювати, що Сергія Семеновича більше немає з нами.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким.
Світла і вічна пам’ять!