Жодна крадіжка не залишиться без покарання!

Фахівці АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» систематично проводять роботу з виявлення самовільних підключень до електромереж, постійно вдосконалюючи методи боротьби з крадіжками електроенергії. Усього за 8 місяців 2020 року працівниками Товариства складено майже пів тисячі актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії на загальну суму майже 11 млн грн.

Тим, хто замислюється стати на шлях легкої наживи, нагадуємо, що викрадення електроенергії та самовільне її використання без приладів обліку, карається штрафом від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів, виправними роботами у термін до 2 років або навіть обмеженням волі до 3 років. Ті самі дії, вчинені повторно, групою осіб чи у великих розмірах, караються позбавленням волі до 3 років. Такі покарання передбачені ст. 188-1. Ч.1 Кримінального Кодексу України.  

Подібний випадок розкрадання електроенергії стався у одному з районів Полтавщини. Фахівці групи енергоаудиту компанії виявили, що місцевий підприємець порушив п. 8.2.4. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14.03.2018 р. № 312, а саме: самовільне підключення електропроводки до електричної мережі, поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії без порушення схеми обліку. Комісія склала акти про порушення, на основі яких встановлено збитки, завдані АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» на загальну суму 200 555, 54 грн.
Щодо вказаного підприємця відкрито кримінальне провадження за ст. 188-1 Ч.1. Кримінального Кодексу України.

Крадіжки електроенергії шкодять не лише нашому підприємству. Втручання в енергетичний процес несе загрозу майну, життю та здоров’ю самого зловмисника та інших споживачів, завдає значної шкоди енергорозподільним та енергопостачальним компаніям, негативно впливає на роботу ринку електричної енергії України. Окрім цього, бажання крадія отримати неправомірну користь може призвести до позбавлення можливості інших споживачів отримувати електроенергію. Це економічно не вигідно і самим злодіям, адже тягне за собою значні грошові відшкодування та відповідальність перед законом.

АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» закликає бути свідомими, не робити самовільних підключень до електромереж і не втручатися у роботу електролічильника.

Якщо ж ви стали свідками крадіжки електроенергії, побачили відкриту трансформаторну підстанцію, роботи з демонтажу ліній або обладнання підстанції людьми, які не є працівниками АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», негайно повідомте про це за номером 102 або на телефони Кол-центру Товариства:

  • (0532) 510-910 – згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку;
  • 800-305-035 – безкоштовно на території України;
  • 050-305-99-10 – безкоштовно в мережі Vodafone;
  • 097-202-02-07 – безкоштовно в мережі Київстар;
  • 093-170-25-33 – безкоштовно в мережі Lifecell.

Пам’ятайте! Кадіжкам можна запобігти лише спільними зусиллями!