Карантин вихідного дня та штрафи за відсутність масок у громадських місцях

З 14 листопада Уряд запроваджує карантин «вихідного дня», який триватиме до 30 листопада 2020 року. Такий карантин передбачає, що в суботу та неділю будуть працювати лише транспорт, магазини, які торгують продуктами харчування, кормами для тварин, медичними виробами, аптеки, обмінні пункти та фінансові установи, автозаправки (без зон харчування).

Також по всій Україні запроваджені обмеження, які відповідають «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки. 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– перевезення у громадському транспорті більше пасажирів, ніж кількість сидячих місць;  
– робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
– робота закладів громадського харчування з 22.00 до 7.00;
– робота хостелів (готелі – дозволені);
– діяльність спортзалів, якщо більше 1 особи на 20 кв. м;
– робота кінотеатрів/театрів, при заповненні більше 50% місць в одній залі;
– проведення культурних, спортивних, розважальних заходів, якщо бере участь більше 20 осіб.

МОЗ розраховує, що посилення карантинних обмежень дозволить зупинити стрімке зростання кількості хворих на COVID-19 та не допустити колапсу медичної системи. Міністр закликав громадян дотримуватися запроваджених обмежень. 

Нагадуємо, що 6 листопада Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

У тексті документу йдеться:
«Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Тобто, штрафуватимуть за перебування без маски у будь-якій будівлі, споруді, яка доступна або відкрита для населення. Розмір штрафу – від 170 до 255 гривень.