Полтавське підприємство електромереж

Невеликі міські та районні електростанції, що були розташовані на території Полтавської області, на початку 60-х років минулого століття уже не могли задовільнити в електроенергії потреби промисловості та сільського господарства, що на той період стрімко розвивалися.

У 1961 році розпочинається спорудження дволанцюгової ПЛ-154 кВ «КремГЕС – Кременчук» з підстанціями 154 кВ у м. Кременчук. Тоді ж була зведена ПЛ-330 кВ «ЗміївДРЕС – Полтава», напругу 110 кВ на цій підстанції подано наступного року.

На Полтавщині триває масштабне інтенсивне будівництво високовольтних підстанцій та електромереж 110/35 кВ. Перша збудована ПС 110/10 кВ була у Полтаві, по вулиці Старий Поділ, 5, про неї ми вже згадували у наших публікаціях. Потім були запущені в експлуатацію інші ПС високовольтного кільця міста: при Полтавському турбомеханічному заводі, Супрунівському промвузлі, бавовнопрядильній фабриці, «Південно – Західна» при Полтавському заводі штучних алмазів, «Шпортівка».

У цей же час споруджуються підстанції та ПЛ 110 кВ в районних центрах області. Нові завдання, що постали перед Полтавським підприємством електромереж, вимагали створення нових служб, працевлаштування спеціалістів, які б мали базові знання та досвід з обслуговування високовольтних мереж. Розпочинають роботу служба підстанцій, служба ліній, релейна служба, служба зв’язку.

Для більш ефективної експлуатації високовольтного обладнання та  організації роботи міських електромереж, 27 лютого 1968 року на базі «Полтавського підприємства» створено Полтавські високовольтні електромережі (директор В.М. Севідов) та Підприємство міських електромереж (директор Д.Т. Огнівенко), що об’єднали електромережі Полтави, Миргорода, Лубен. Підприємство Полтавські високовольтні електромережі знаходилося у Полтаві, однак його працівники обслуговували підстанції та ПЛ напругою 330 і 110 кВ на території всієї області.

1 жовтня 1966 року, після того, як паротурбінну станцію зупинили, Полтавщина увійшла до складу єдиної енергетичної системи України та Європейської частини колишнього Радянського Союзу.

1970 року Підприємство міських електромереж було ліквідоване і на його базі створене підприємство Полтавські електромережі (директор В.М. Севідов, головний інженер Л.Н. Кранкер). Цей рік вважається роком завершення електрифікації Полтавщини.