НАРОДНИЙ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»

Поштова адреса:
м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5

Замовити групові екскурсії у музей можна за номерами телефонів:
(0532) 516-186, 516-256, 516-174.

Ідея створення музею історії розвитку енергетики у керівництва Полтавського підприємства електромереж виникла задовго до його відкриття. Але тільки у 1985 році з ініціативи тодішнього директора В.М. Севідова створений перший галузевий музей електроенергетики області.

Експонати музею охоплюють період від появи першої електростанції у Полтаві до сьогодення. Окрема експозиція – це комплекс стендів у вигляді книги про створення та діяльність районних філій обласної енергокомпанії. Блок із 24 планшетів розповідає про ветеранів підприємства та енергетиків-учасників Другої Світової війни. Тут розміщені дані про Заслужених енергетиків України, працівників компанії, відзначених урядовими нагородами, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, війни в Афганістані.

У музеї знаходиться раритетне та сучасне електрообладнання: зразки застарілих моделей та сучасні аналоги високовольтних вимикачів, акумуляторних батарей, з’єднувальних муфт для кабельних ліній, тепловізора та ізоляторів, кілька моделей електролічильників різних років випуску, попередники сучасних комп’ютерів: арифмометр та друкарська машинка. На манекенах представлені зразки спеціального одягу, в тому числі костюм для роботи у високовольтних мережах, що перебувають під напругою.

Частина експозиції присвячена історії створення та сучасній діяльності служб і цехів підприємства. Тут представлені екземпляри електрообладнання і пристроїв, якими користувалися чи користуються працівники у своїй повсякденній роботі.

У липні 2006 року Постановою колегії Управління культури і туризму Полтавської облдержадміністрації музею історії становлення та розвитку АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» за досягнення високого рівня дослідницької, пропагандистської та культурно-виховної роботи присвоєно статус «Народного музею».

У закладі ведеться постійна науково-пошукова робота. На основі зібраних архівних матеріалів у 2004 році видана ілюстрована книга «Полтаваобленерго: історія і сьогодення».

Поділитися
Передати покази
Сплатити за електроенергію

Оплата рахунку

Поля форми обов`язкові для заповнення.
Зверніть увагу! Вираховується банківська комісія 1% від суми платежу.

Особовий рахунок

Поле обов`язкове для заповнення.