НАРОДНИЙ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»

Поштова адреса:
м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5

Замовити екскурсії до музею можна за номерами телефонів:
(0532) 516-186, 516-256, 516-174.

Ідея створення Музею історії розвитку енергетики Полтавського підприємства електромереж виникла задовго до його відкриття. Але тільки у 1985 році з ініціативи тодішнього директора Василя Севідова був відкритий перший галузевий музей електроенергетики області.

Експонати музею відображають період від створення першої електростанції у Полтаві у 1914 році і до теперішнього часу. Тут знаходиться електрообладнання, яке вийшло з ужитку, а також – сучасне: високовольтні вимикачі, акумуляторні батареї, з’єднувальні муфти для кабельних ліній, тепловізори, ізолятори. Представлено стенд електролічильників різних моделей, починаючи з 1936 року випуску і до сьогодні.

Про те, як раніше працювали інженери-енергетики, свідчать експонати, які були попередниками сучасних комп’ютерів: арифмометр, друкарська машинка. Яким є сучасний спеціальний одяг електромонтера та костюм для роботи у високовольтних мережах, що перебувають під напругою, демонструють манекени. Цікавим експонатом музею є дерев’яна опора з вуличним ліхтарем, якому – понад століття, та лазами. Відвідувачі з цікавістю оглядають інтерактивну карту, яка відображає етапи розвитку електроенергетики Полтавщини.

Частина виставки присвячена історії створення та сучасній діяльності філій, дільниць, служб і відділів підприємства.

Окрема експозиція – це розповіді про спеціалістів, які стояли біля витоків електроенергетики Полтавщини і тих, хто сьогодні забезпечує світлом споживачів області. Це – ветерани підприємства, Заслужені енергетики України, працівники компанії, відзначені урядовими нагородами.

У музеї вшановано пам’ять загиблих Героїв-енергетиків у повномасштабній війні росії проти України, які працювали у Товаристві.

З 2006 року Постановою колегії Управління культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, закладу присвоєно статус «Народний музей».

Радо запрошуємо мешканців Полтавщини та гостей області відвідати Музей історії АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»!

Поділитися
Передати покази
Сплатити за електроенергію

Оплата рахунку

Поля форми обов`язкові для заповнення.
Зверніть увагу! Вираховується банківська комісія 1% від суми платежу.

Особовий рахунок

Поле обов`язкове для заповнення.