Багатозонний облік – шлях до економії

Зараз «тарифне» питання дуже актуальне, тому разом з іншими енергоощадними заходами набуває популярності встановлення зонних електролічильників. Споживачі, які турбуються про економію сімейного бюджету, давно оцінили переваги багатозонного обліку електроенергії.
Багатозонний лічильник – це сучасний електричний прилад, який може вести облік електроенергії за двома або трьома тарифними зонами.

Який тариф обрати: двозонний чи тризонний?

Зонний засіб обліку, запрограмований за двозонним тарифом, поділяє добу на два періоди, вдень, з 7-ї до 23-ї години він обраховує електроенергію за повним тарифом. А в нічний час доби, з 23-ї до 7-ї години, застосовується коефіцієнт 0,5 до тарифу, тобто вартість електроенергії складає 50% тарифу і споживач отримує 50% знижку. Перевага двозонного обліку в тому, що споживачу не обов’язково перебудовувати свій графік споживання електроенергії, економія вартості електроенергії буде у будь-якому разі.

Засіб обліку, запрограмований за тризонним тарифом, поділяє добу на три періоди. У години максимального навантаження енергосистеми країни, з 8-ї до 11-ї та з 20-ї до 22-ї, електроенергія коштує найдорожче – 1,5 тарифу. Але у нічний період економія складає 60% від повного тарифу, адже сплачувати слід лише 0,4 його вартості. В інший час, з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї та з 22-ї до 23-ї діє повний тариф. Щоб отримати максимальну користь від встановлення даних засобів обліку, енергоємне електрообладнання доцільно використовувати в нічний час. Йдеться про пральні та посудомийні машини, опалювальні котли, бойлери або теплу підлогу.

Як замінити лічильник електричної енергії для переходу на дво- або тризонний тариф?

Споживачу, який має бажання замінити електролічильник, потрібно звернутися до групи з обслуговування споживачів об’єднаної філії або дільниці АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» за місцем проживання і подати заяву. Спеціалісти порекомендують тип електролічильника, підготують договір про надання послуг комерційного обліку електричної енергії і озвучать загальну вартість послуг (вартість лічильника, його заміна, транспортні витрати).

На назначений час, до споживача приїдуть спеціалісти філії, замінять електролічильник і внесуть зміни до договору. З моменту встановлення нового засобу обліку, розрахунок спожитої електроенергії буде вестися за дво- чи тризонним тарифом.

Поділитися