Проекти тарифів

ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» повідомляє, що у зв’язку з необхідністю доопрацювання НКРЕКП нормативної бази щодо розрахунку тарифів на розподіл електричної енергії, обговорення наданих зауважень та пропозицій, які надійшли до компанії, буде проведено пізніше. Про дату проведення відкритого обговорення (відкритого слухання) буде повідомлено додатково.

Проведення відкритого обговорення щодо питання встановлення тарифів на розподіл електричної енергії ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» з 01 грудня 2018 року та на 2019 рік

ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» на виконання постанови НКРЕКП від 30 червня 2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» із змінами і доповненнями повідомляє про проведення відкритого обговорення (відкритого слухання) щодо питання встановлення тарифів на розподіл електричної енергії з 01 грудня 2018 року та на 2019 рік.

Тарифи на розподіл електричної енергії розглядаються та затверджуються відповідними постановами НКРЕКП.

На підставі нормативних документів ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» були здійснені відповідні розрахунки та визначені прогнозні рівні тарифів на послуги з розподілу електричної енергії.

Зауваження та пропозиції необхідно надавати у термін з 05 вересня по 18 вересня  2018 року включно на адресу: 36022, м.Полтава, вул. Старий Поділ, 5 та в електронному вигляді на e-mail: kanc04@pl.energy.gov.ua.

Звертаємо увагу, що зауваження та пропозиції щодо питання встановлення тарифів на розподіл електричної енергії повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні зауваження та пропозиції, а також зауваження та пропозиції, що були надані після визначеного у інформаційному повідомленні терміну, розглядатися не будуть.

Після прийняття та обробки усіх зауважень та пропозицій 20 вересня 2018 року будуть проведені відкриті обговорення (відкриті слухання). Про місце та час проведення буде повідомлено додатково.

Результати обговорення будуть оформлені протоколом та оприлюднені на офіційному сайті ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО».

У відповідності до положень наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 року № 390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» із змінами і доповненнями до відома споживачів доводиться інформація ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» про намір встановити тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

Тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» розраховані у відповідності до Постанови КМУ від 01.06.2011р № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Діючі тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання і тарифи на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води затверджені рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 10.08.2018р. №972.

На теплову енергію за категоріями споживачів:

 1. Для потреб населення – 1 261,15 грн/Гкал (без ПДВ);
 2. Для потреб бюджетних установ – 1 801,55 грн/Гкал (без ПДВ);
 3. Для потреб релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності – 841,02 грн/Гкал (без ПДВ);
 4. Для потреб інших споживачів (крім населення) – 1 825,27 грн/Гкал (без ПДВ).

На послугу з централізованого опалення, що надаються населенню:

 • для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1 538,19 грн./Гкал (з ПДВ);
 • для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 40,11 грн./кв.м за місяць протягом опалювального періоду (з ПДВ).

На послугу з централізованого постачання гарячої води:

 • що надаються населенню:
 • 90,53 грн./куб.м (з ПДВ) – за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання,
 • 83,46 грн./куб.м. (з ПДВ) – за умови відсутності рушникосушильників;
 • для управителів багатоквартирних будинків без рушникосушильників – 67,76 грн./куб.м (без ПДВ);
 • для потреб бюджетних установ: 94,19 грн./куб.м (без ПДВ);
 • для потреб інших споживачів (крім населення): 95,35 грн./куб.м (без ПДВ).

Встановлені тарифи були розраховані на базі витрат 2017 року. Протягом розгляду та встановлення тарифів відбулися вагомі зміни в структурі витрат, врахованих при розрахунку тарифів, а саме:

– НКРЕКП прийнято рішення про збільшення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення;

– збільшення тарифу на електроенергію;

– збільшення тарифу на транспортування теплової енергії іншими суб’єктами господарювання;

– затвердження Інвестиційної програми ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» в новому розмірі;

– НКРЕКП прийнято рішення про збільшення тарифів на виробництво теплової енергії, виробленої власною теплоелектроцентраллю.

У зв’язку з цим, затверджений тариф не покриває витрати по вищезазначених статтях та, як наслідок, призводить до збитковості всіх видів діяльності з реалізації теплової енергії та надання послуг споживачам м. Кременчук.

Згідно частини першої статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» не допускається встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Дані обставини є підставою для зміни тарифів ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

За розрахунками ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» рівень економічно обґрунтованих тарифів за групами споживачів є наступним:

На теплову енергію за категоріями споживачів:

 1. Для потреб населення – 1 284,89грн/Гкал (без ПДВ);
 2. Для потреб бюджетних установ – 1 824,59 грн/Гкал (без ПДВ);
 3. Для потреб релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності – 863,96 грн/Гкал (без ПДВ);
 4. Для потреб інших споживачів (крім населення) – 1 848,72 грн/Гкал (без ПДВ).

На послугу з централізованого опалення, що надаються населенню:

 • для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1 565,72 грн./Гкал (з ПДВ);
 • для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 40,83 грн./кв.м за місяць протягом опалювального періоду (з ПДВ).

На послугу з централізованого постачання гарячої води:

 • що надаються населенню:
 • 93,30 грн./куб.м (з ПДВ) – за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання,
 • 86,11 грн./куб.м. (з ПДВ) – за умови відсутності рушникосушильників;
 • для управителів багатоквартирних будинків без рушникосушильників – 69,99 грн./куб.м (без ПДВ);
 • для потреб бюджетних установ: 96,38 грн./куб.м (без ПДВ);
 • для потреб інших споживачів (крім населення): 97,55 грн./куб.м (без ПДВ).

Структура планованих тарифів на теплову енергію та на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО».

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань приймаються протягом 7 календарних днів з дня опублікування даної інформації за адресою: вул. Старий поділ, 5, м. Полтава, Полтавська обл., 36000.

Передати покази
Сплатити за електроенергію

Оплата рахунку

Поля форми обов`язкові для заповнення.
Зверніть увагу! Вираховується банківська комісія 1% від суми платежу.

Особовий рахунок

Поле обов`язкове для заповнення.