Графік погодинного відключення електроенергії

Відповідно до змін у діючому законодавстві було розроблено новий графік погодинних відключень, що складається з 6 черг. Ми підготували відповіді на найбільш актуальні питання.  

  1. Як АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» визначає скільки черг графіку погодинних відключень вимикатиметься одночасно на наступну добу?

Щодня Товариство отримує від НЕК «Укренерго» граничні величини споживаної потужності (так звані ліміти) на наступну добу. Останнім часом доводяться граничні величини різні для кожної години доби. Для визначення графіку погодинних відключень (скільки одночасно вимкнено черг), доведений ліміт порівнюється з прогнозним споживанням потужності на наступну добу. Прогнозне споживання розраховується на основі значення споживання потужності за аналогічний день попереднього тижня з урахуванням застосованих обмежень електропостачання і поправкою на різницю температур повітря минулого тижня і прогнозованого дня. Залежно від того, наскільки очікуване споживання перевищує доведений ліміт, визначається кількість черг графіку погодинних відключень, які необхідно одночасно застосувати.

При застосуванні кожної з черг графіку, потужність знижується приблизно на 50 МВт (вночі – менше, в години ранкового та вечірнього максимуму – більше). Відповідно, якщо перевищення ліміту – до 50 МВт, то достатньо буде відключати по одній черзі, якщо перевищення ліміту – 50-100 МВт, необхідно відключати дві черги одночасно. У разі перевищення ліміту від 100 до 150 МВт, відключати необхідно три черги одночасно. При перевищенні ліміту 150-200 МВт, відключатиметься чотири черги одночасно. Якщо і цього буде недостатньо, при перевищенні ліміту, НЕК «Укренерго» застосує графіки аварійного відключення споживачів.

  1. Як діятиме АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», коли впродовж доби буде зменшуватися споживана потужність або збільшуватися доведений ліміт споживання потужності?

Зменшення споживаної потужності або збільшення лімітів споживання потужності впродовж доби призведе до зменшення різниці між споживанням і доведеними лімітами, тобто до зменшення кількості одночасно застосованих черг і відповідно, кількості знеструмлених споживачів, тобто зменшиться тривалість припинення електропостачання. Коли споживання потужності зменшиться або дорівнюватиме доведеним лімітам споживання, графік не буде застосовуватися або буде скасований.

  1. Як діятиме АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», коли впродовж доби споживана потужність буде збільшуватися або НЕК «Укренерго» зменшить ліміт споживання потужності?

У такому випадку, для дотримання ліміту споживання потужності необхідно збільшувати кількість одночасно застосованих черг і відповідно, тривалість припинення електропостачання споживачів теж збільшиться, максимальна кількість черг, відключених одночасно, не може перевищувати чотирьох. Якщо одночасного відключення чотирьох черг недостатньо, то, при перевищенні ліміту, НЕК «Укренерго» застосовує графік аварійного відключення споживачів.

Поділитися
Передати покази
Сплатити за електроенергію

Оплата рахунку

Поля форми обов`язкові для заповнення.
Зверніть увагу! Вираховується банківська комісія 1% від суми платежу.

Особовий рахунок

Поле обов`язкове для заповнення.