До уваги непобутових споживачів електричної енергії!

НКРЕКП Постановою від 18.07.2019 р. № 1525 (далі – Постанова) затвердила зміни до своєї Постанови від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії».

Зокрема, внесені зміни до тексту та назви Додатку 2 до ПРРЕЕ: «Типовий договір про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електроенергії» (Додаток № 10 до договору «Про надання послуг з розподілу електричної енергії»), відповідно змінено Додаток № 11 «Порядок розрахунків за перетікання реактивної електроенергії».

Установлено що Споживач, який, відповідно до Методики, зобов’язаний здійснювати розрахунки за перетікання реактивної електричної енергії (дозволена потужність 16 кВт і більше), не має права відмовити оператору систем розподілу, на території здійснення ліцензованої діяльності якого приєднані електроустановки Споживача, в укладені (переукладенні) договору про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної енергії (п. 1.2. Постанови).

Також відмінено вимоги ПРРЕЕ (п. 4.33) щодо здійснення розрахунків за перетікання реактивної електроенергії між «основним споживачем» та «субспоживачами», електроустановки яких приєднані до мереж, що належать «основному споживачу» (п. 4.1. Постанови). 

Постанова № 1525 набрала чинності 27 липня 2019 року після її опублікування в “Урядовому кур’єрі” від 26.07.2019 № 141.

Таким чином, субспоживачі, електроустановки яких  приєднані до мереж, що належать основному споживачу, будуть здійснювати розрахунки за перетікання реактивної електричної енергії безпосередньо з Оператором системи розподілу на підставі приєднання до публічного договору про надання послуг з розподілу та Додатків № 10 та № 11 до нього.

Рахунки за перетікання реактивної електричної енергії за серпень будуть надані у вересні згідно з фактичним споживанням.