Абетка електробезпеки

Вже незабаром розпочнуться літні канікули. З настанням теплої пори року діти багато часу проводять на свіжому повітрі, часто залишаючись без нагляду та батьківського контролю. Жага досліджень веде на вулицю, іноді в небезпечні для прогулянок місця – до трансформаторних підстанцій та повітряних ліній. На жаль, часто такі забави не обходяться без нещасних випадків, більшості з яких можна було б запобігти.

При ураженні струмом найстрашніше полягає в тому, що ваша рука починає мимоволі скорочуватися і без допомоги іншої людини ви не зможете відпустити дріт. Може наступити параліч дихання, легені перестають працювати.

Щоб уникнути таких непоправних наслідків своєї необережності, варто дотримуватися простих правил поведінки, перебуваючи поблизу енергооб’єктів. Не наближайтеся до дротів повітряних ліній, поводьтеся обережно під час перебування в охоронній зоні і поблизу трансформаторних підстанцій. А наближатися до енергоспоруд на відстань, меншу ніж 8-10 метрів, не можна за жодних умов! Забороняється робити накиди на дроти повітряних ліній, залазити на опори, приставляти до них драбини й інші предмети, проникати за огорожу, всередину чи на дах підстанцій, відкривати дверці електрощитів. Нерідко цими пересторогами нехтують підлітки, які «полюють» за ефектними селфі, та юні любителі травмонебезпечного паркуру, що потрапляють на дахи підстанцій та інше електрообладнання, тренуючись у подоланні умовних перешкод.

Шановні дорослі, захоплюючись грою, діти втрачають над собою контроль, хоча вберегти себе від небезпеки не важко! Для запобігання біди не забувайте зайвий раз нагадати їм про небезпеку електроенергії і необхідність дотримання правил електробезпеки. Будьте уважнішими до того, як діти проводять свій вільний час. Виховуйте у малечі навички безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з електроенергією.

У разі виявлення пошкоджень електрообладнання або несанкціонованих проникнень на енергооб’єкти, слід невідкладно повідомляти до Кол-центру підприємства. Звернутися до його фахівців можна за номерами телефонів: 0800-305-035 (безкоштовно на території України); (0532) 510-910 (згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку); 097-20-20-207 (безкоштовно в мережі Київстар); 093-17-02-533 (безкоштовно в мережі Lifecell); 050-305-99-10 (безкоштовно в мережі Vodafone).