Електроенергія не терпить жартів!

З приходом теплої пори року, діти будуть більше часу проводити на вулиці. Спеціалісти АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» закликають батьків, вчителів та вихователів формувати у дітей відповідальне ставлення до власної безпеки і нагадують основні правила поведінки поблизу енергетичних об’єктів та в побуті, які є гарантією життя дітлахів та їхнього здоров’я. 

Хлопцям та дівчатам варто знати:
 – не можна наближатися до дротів повітряних ліній, під час перебування в охоронній зоні і поблизу трансформаторних підстанцій слід поводитися обережно;
– не підходити до енергоспоруд на відстань, меншу ніж 8-10 метрів. Це вкрай небезпечно;
– заборонено робити накиди на дроти повітряних ліній, залазити на опори, приставляти до них драбини й інші предмети;
– не можна проникати за загорожу, всередину чи на дах підстанцій, відкривати дверцята електрощититових. Нерідко цими пересторогами нехтують підлітки, які «полюють» за ефектними селфі та юні любителі травмонебезпечного паркуру, що потрапляють на дахи підстанцій та іншого електрообладнання, тренуючись у подоланні умовних перешкод.

Також нагадуємо правила поводження з електроприладами. Дорослим варто переконайтеся, чи все справне, а також пояснити дітлахам, як користуватися електроприладами в помешканні безпечно. Суворо заборонено торкатися до дротів, ізоляція яких пошкоджена, користуватися зіпсованими вимикачами, вилками та розетками, вставляти туди сторонні предмети. Не залишайте ввімкненими в мережу електроприлади, коли ними не користуєтесь або ідете з дому. Може статись коротке замикання і, як наслідок, – пожежа! Заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі вологою ганчіркою, торкатися до електроприладів мокрими руками, коли вони ввімкнені в електромережу.

У разі виявлення пошкоджень електрообладнання або несанкціонованих проникнень на енергооб’єкти, слід невідкладно повідомляти до Кол-центру підприємства. Звернутися до його фахівців можна за номерами телефонів: 0800-305-035 (безкоштовно на території України), (0532) 510-910 (згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку), 097-20-20-207 (безкоштовно в мережі Київстар), 093-17-02-533 (безкоштовно в мережі Lifecell), 050-305-99-10 (безкоштовно в мережі Vodafone).

Шановні дорослі! Не нехтуйте проводити з синами та доньками роз’яснювальні бесіди, показуйте на власному прикладі правильне ставлення до  травматичних вчинків. Цінуйте найдорожче – життя та здоров’я ваших дітей!

Поділитися