Закликаємо дітей та підлітків дотримуватись правил електробезпеки!
04-09-2017

Розпочався новий навчальний рік для дітей та підлітків, тому звертаємося до  батьків і педагогів з проханням приділяти особливу увагу дітям та учням і навчати  правилам поведінки поблизу електрообладнання. Слід пам’ятати, що навіть перебування поряд із ним може нести реальну загрозу здоров’ю та життю. Через ураження струмом порушується нормальна робота людського організму, з’являються судоми, прискорюється серцебиття, виникає зупинка серця, а перегрів окремих частин тіла викликає опіки.

Тому категорично забороняється робити накиди на дроти повітряних ліній електропередач, рибалити під ними, пускати поблизу повітряних зміїв, підніматися, приставляти драбини й інші предмети до опор. Провідниками електричного струму можуть стати дерева і кущі, на яких знаходяться обірвані дроти, тож не слід залазити на них, торкатися та розкачувати, особливо у вологу погоду. Забороняється проникнення на територію підстанцій, відкривання дверцят комплектних та закритих трансформаторних підстанцій і перебування на їхніх дахах. Нерідко цими пересторогами нехтують підлітки, які полюють за ефектними селфі, та юні любителі травмонебезпечного паркуру, що потрапляють на дахи підстанцій та інше електрообладнання, тренуючись у подоланні умовних перешкод.  

Небезпечно наближатися та доторкатися до обірваних дротів, що провисають або лежать на землі. Особливість електромережі у тому, що після обриву провід, імовірно, все ще знаходитися під напругою, струм з нього «стікає» в ґрунт, і людина, знаходячись поряд, може отримати ураження. Побачивши такі дроти, не слід наближатися до них на відстань менш ніж 8 метрів. У разі потрапляння у зону крокової напруги, пересуватися слід у протилежний від них бік, не відриваючи підошви від землі.

При виявленні обірваних дротів, іскріння, відкритих чи пошкоджених ТП, потрібно розповісти про це дорослим або зателефонувати за цілодобовими номерами Кол-центру ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»: (0532) 510-910 та 0-800-210-312, 097-20-20-207, 093-17-02-533. До речі, названі номери, так само як і попереджувальні знаки про небезпеку ураження електрострумом, розміщені на трансформаторних підстанціях ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО».

Дорослих, батьків, учителів закликаємо виховувати у дітей та підлітків навички культури безпечної поведінки поблизу електрообладнання, докладно розповідати про електробезпеку, демонструвати її на власному прикладі, адже від їхньої уваги та піклування напряму залежить здоров’я та життя підростаючого покоління!


Адміністрація ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»
^ Наверх ^