Полтавське Південне, Східне та Лубенське підприємства електромереж

Для більш надійного забезпечення електроенергією споживачів Полтавської області, всі мережі (високовольтні, низьковольтні, міські й сільські) були об’єднані та розділені на три енергетичних підприємства. 1 квітня 1978 року утворилися: Полтавське Південне, Східне та Лубенське підприємства електромереж. Вони підпорядковувалися ВЕО «Харківенерго».

До складу Полтавського Південного підприємства електромереж увійшли 11 районів та були створені районні мережі: Великокохнівські, Затуринські, Карлівські, Кобеляцькі, Козельщинські, Комсомольські, Кременчуцькі, Новосанжарські, Машівські, Полтавські міські та Чутівські. Центральні служби цього підприємства розташовувалися на вулиці Старий поділ, 5 у Полтаві. Споживачі, які обслуговувалися цим підприємством, забезпечувалися електроенергією від енергосистеми «Харківенерго» по ПЛ-330 кВ «ЗміївДРЕС – Полтава – Кременчук», енергосистеми «Дніпроенерго» по ПЛ-330 кВ «КремГЕС – Кременчук» і енергосистеми «Дніпровська – Кременчук» по ПЛ-330 кВ «КремГЕС – КремТЕЦ».

Полтавське Східне підприємство електромереж було створене в результаті об’єднання підприємства високовольтних електромереж та сільських електромереж. До його складу увійшли електромережі дев’яти адміністративних районів та були створені райони електромереж: Гадяцький, Диканський, Зіньківський, Котелевський, Красногорівський, Лохвицький, Миргородський, Решетилівський, Шишацький. Центральні служби цього підприємства розташовувалися у приміщенні на вулиці М. Бірюзова, 47-а у Полтаві. Полтавське Східне підприємство електромереж забезпечувало електроенергією 142 колгоспи та 18 радгоспів, 833 населених пункти. Середнє енергоспоживання кожного споживача на той час становило близько 134 кВт∙г. Мережами цього підприємства електрична енергія надходила до Лохвицького цукрозаводу, Полтавського УБР, компресорної станції «Гребінківська, Стасівської птахофабрики та інших підприємств.

Лубенському підприємству були підпорядковані райони електромереж, що розташовані в північній частині Полтавської області: Глобинський, Хорольський, Лубенський, Оржицький, Гребінківський, Пирятинський, Чорнухинський, Семенівський. Виробнича база Лубенського підприємства знаходилася у Лубнах на вулиці Братська,1.

    Південне, Східне та Лубенське підприємства електромереж проіснували до вересня 1998 року, потім були включені до складу ДАЕК «Полтаваобленерго».