Роз’яснення про графіки обмеження споживання електроенергії

Побутові та юридичні споживачі області на електронну пошту отримали повідомлення, в якому було зазначено, у яких графіках обмеження споживання електроенергії задіяні приватне домогосподарство чи квартира або об’єкт юридичного споживача. АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» вважає за потрібне нагадати, які бувають графіки обмеження споживання електроенергії та розповісти про них детальніше.

ГПВ – графік погодинного відключення електроенергії, який містить 6 черг з переліком населених пунктів та адрес. Затверджується і оприлюднюється щорічно до 1 жовтня. Споживачі можуть заздалегідь ознайомитися з графіком, знайти свою адресу, з’ясувати, до якої черги її віднесено. А зрозуміти, в яку частину доби не буде електроенергії, можна буде вже тоді, коли графік погодинного відключення буде застосований.

ГАВ – графік аварійних відключень електроенергії, застосовується у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України у зв’язку з аварійною ситуацією, яка склалася при раптовому порушенні режиму роботи електростанцій України або недопустимого перевантаження устаткування. Вводиться також у разі неефективності ГПВ. Графік аварійних відключень містить перелік ліній електропередачі із зазначеною по кожній лінії потужністю, що повинна бути вимкнена у разі надходження відповідної команди диспетчера Регіонального диспетчерського центру Північного регіону НЕК «Укренерго». Команда про скасування ГАВ також надходить від НЕК «Укренерго». Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає.

Час на реалізацію ГАВ не повинен перевищувати 15 хвилин. Тому оператор системи розподілу (обленерго) виконує команду на застосування графіку негайно, без попередження споживачів та місцевих органів виконавчої влади. Визначити та оприлюднити заздалегідь тривалість і перелік населених пунктів чи адрес, де і коли обмежать електропостачання, неможливо.

Окрім вищезазначених графіків, є й інші графіки обмеження споживання електроенергії.

СГАВ або Спец ГАВ – спеціальний графік аварійних відключень. комплекс заходів, спрямованих на розвантаження енергосистеми у значних обсягах, які реалізуються відключенням ліній 35-150 кВ, а також трансформаторів та секцій шин на підстанціях 35-150 кВ. Вводиться та відміняється без попередження, за спеціальною командою диспетчера НЕК «Укренерго». Час виконання – 3 хвилини. Наголошуємо: повідомити споживачів про його введення та тривалість – неможливо.

АЧР – автоматичне частотне розвантаження, це вимкнення частини споживачів у разі зниження частоти в електромережі нижче допустимого рівня.   

САВН – спеціальна автоматика відключення навантаження. Застосовується диспетчером НЕК «Укренерго» з метою запобігання порушенню режиму роботи ОЕС України чи її окремих енергорайонів.

Нагадуємо, що інформацію про усі види відключення електроенергії можна переглянути на офіційному сайті компанії у пункті меню Відключення/Інформація про перерви в електропостачанні споживачів, обравши відповідну об’єднану філію чи дільницю АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» https://www.poe.pl.ua/disconnection/power-outages/. Планові роботи наперед відображені у пункті Пошук відключення за адресою та особовим рахунком https://www.poe.pl.ua/disconnection/poshuk-vidkliuchennia-za-osobovym-rakhunkom/

Поділитися