Шановні мешканці Полтавщини!

У рамках підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр. АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» проводить ремонт і реконструкцію електрообладнання. Важливим етапом цієї підготовки є збалансування споживання електроенергії, паливозабезпечення, досягнення фінансової стабілізації. Вжито ряд заходів для виконання Закону України «Про ринок електричної енергії», інструкцій про застосування графіків, з метою запобігання порушень режиму роботи ОЕС України або окремих її частин, забезпечення надійної та безпечної роботи об’єктів електроенергетики. Розроблено графіки аварійних відключень (ГАВ), спеціальні графіки аварійних відключень (СГАВ), графіки погодинного відключення електроенергії (ГПВ), які погоджено з місцевими органами виконавчої влади, керівництвом Держенергонагляду. Згідно з рішеннями ДП «НЕК «Укренерго» та РДЦ у Північному регіоні, у районні філії доведено величини автоматичного частотного розвантаження (АЧР) для запобігання та ліквідації небезпечного зниження частоти в енергосистемі. Споживачам, задіяним у ГАВ, СГАВ, ГПВ та АЧР повідомляється про необхідність розробки організаційно-технічних заходів щодо безаварійної зупинки окремих виробництв. Отримавши повідомлення про обмеження електропостачання у період застосування графіків, споживачі повинні зробити все, щоб не допустити виникнення екологічних та техногенних аварій. Компанія постійно усуває «вузькі місця», підвищуючи надійність роботи устаткування.

Суттєво порушують стабільну роботу компанії самовільне підключення до мережі, навмисне пошкодження засобу обліку або зрив пломби. Вартість не облікованої електричної енергії набагато вища, ніж сумнівна вигода від споживання електроенергії поза обліком. Компанія несе збитки, для споживачів зростає небезпека ураження струмом. Дроти, які використовують порушники у таких випадках – оголені, зі скрутками, знаходяться у доступних місцях: низько підвішені на деревах, парканах, будівлях.

Для боротьби з крадіями електроенергії у всіх філіях компанії створено мобільні рейдові бригади, які працюють цілодобово і за допомогою спеціальних технічних засобів відслідковують потенційних порушників. У випадку виявлення порушення, працівники енергокомпанії складають відповідні акти про це.

Суттєвим напрямком діяльності АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» є боротьба з крадіжками електрообладнання. У Товаристві діє «телефон довіри» (0532) 516-135, за номером якого компанія закликає негайно повідомляти про підозрілі дії поблизу електроустановок, особливо в нічну пору й у віддалених від населених пунктів місцях. Конфіденційність при цьому гарантується. Допомога у боротьбі з крадіями також допоможе забезпечити надійність електропостачання. Особливо це важливо у холодну пору року, коли використання електроенергії споживачами збільшується в рази, у тому числі, на опалювання власного житла.

У разі виявлення пошкоджень електрообладнання або несанкціонованих проникнень на енергооб’єкти, слід невідкладно повідомляти до Кол-центру підприємства. Звернутися до його фахівців можна за номерами телефонів: 0800-305-035 (безкоштовно на території України); (0532) 510-910 (згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку); 097-202-02-07 (безкоштовно в мережі Київстар); 093-170-25-33 (безкоштовно в мережі Lifecell); 050-305-99-10 (безкоштовно в мережі Vodafone).