У Полтаві, Кременчуці та Горішніх Плавнях встановлюють багатозонні електролічильники

У рамках Інвестиційної програми на 2021 рік, АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» проводить заміну застарілих засобів обліку електроенергії на нові сучасні лічильники з можливістю розрахунків за зонами доби (день/ніч). Їх встановлюють у будинках та квартирах побутових споживачів таких міст, як Полтава, Кременчук і Горішні Плавні.

Лічильник, запрограмований за двозонним тарифом, поділяє добу на два періоди, вдень, з 7-ї до 23-ї години він обраховує електроенергію за повним тарифом. А в нічний час доби, з 23-ї до 7-ї години, застосовується коефіцієнт 0,5 до тарифу, тобто вартість цієї послуги складає 50% тарифу і споживач отримує 50% знижку. Перевага двозонного обліку в тому, що споживачу не обов’язково перебудовувати свій графік споживання електроенергії, економія вартості електроенергії буде у будь-якому разі.

Засіб обліку, запрограмований за тризонним тарифом, поділяє добу на три періоди. У години максимального навантаження енергосистеми країни, з 8-ї до 11-ї та з 20-ї до 22-ї, електроенергія коштує найдорожче – 1,5 тарифу. Але у нічний період економія складає 60% від повного тарифу, адже сплачувати слід лише 0,4 його вартості. В інший час, з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї та з 22-ї до 23-ї діє повний тариф. Щоб отримати максимальну користь від встановлення даних засобів обліку, енергоємне електрообладнання доцільно використовувати в нічний час. Йдеться про пральні та посудомийні машини, опалювальні котли, бойлери або теплу підлогу.

З переліком адрес, де будуть встановлені багатозонні електролічильники, можна ознайомитися тут.